Dodaj nagłówek autorstwa skrzypiec.beata
30 marca 2021
21 marca 2021
Pierwsza notatka wizualana
Powitaliśmy wiosnę z panią Sabiną, oglądając lekcję na kanale Nauka w plecaku. Nauczyliśmy się, jak rysować krokusa i sporządziliśmy pierwsze notatki wizualne. Takie notatki pomagają zapamiętywać nowe treści, a przez to samodzielnie się uczyć. A to ważna umiejętność. Oto pierwsze samodzielne notatki, z których można się bardzo wiele nauczyć. Podziwiajcie!
18 marca 2021
17 marca 2021
Savoir-vivre pierwszoklasistów
Czas wdrażać w życie i utrwalać zasady bon ton.
16 marca 2021
Matematyka to nie tylko liczby...
Myśl o tym, że matematyka to nie jest nauka o liczeniu, przyświeca mi od wielu lat. Od czasu, miałam szczęście brać udział we wspaniałym szkoleniu dla nauczycieli prowadzonym przez pana dr. Mirosława Dąbrowskiego, wiele spraw związanych z edukacją matematyczną dzieci stało się dla mnie bardziej zrozumiałych i oczywistych. Dlatego staram się wdrażać taki właśnie sposób nauczania.
15 marca 2021
12 marca 2021
W temacie żab...
Nasze prace nad książeczką o żabach są w toku. Dziś uczyliśmy się, jak wykonać żabkę origami. Instrukcję przygotowała dla nas Nikola. Bardzo dziękujemy! Powstały żaby duże i małe.
Niektórzy uczniowie wykonali w domu skaczące żabki.
11 marca 2021
Rysujemy z Polą
Dziś rysowaliśmy żabę. Tutorial, jak narysować to zwierzę przygotowała dla nas Pola. Bardzo dziękujemy!
Czas na żaby
Rozpoczęliśmy pracę nad książeczką o żabach. Poznaliśmy już najważniejsze informacje na temat życia i budowy ciała żab.
10 marca 2021
Z okazji Dnia Kobiet o Marii Skłodowskiej Curie
Dzięki książce "Droga do Nobla" Ewy Nowak poznaliśmy sylwetkę Marii Skłodowskiej - Curie - wybitnej Polski, która żyła w czasach, kiedy nie było dla kobiet miejsca na uczelniach wyższych. Studiować mogli jedynie mężczyźni. Dziś to niewyobrażalne, więc dlatego warto o tym mówić, przypominać i doceniać to, że żyjemy w czasach równych praw.
Pierwszoklasiści dowiedzieli się, że studiowała we Francji, że tam pracowała i założyła rodzinę. Odkryła pierwiastki promieniotwórcze - polon i rad, otrzymując za to dwie nagrody Nobla. Była pierwszą Polką, która ją otrzymała. Była patriotką, miała poczucie misji, nie doniosła sukcesów finansowych związanych ze swoimi odkryciami. Praca z materiałami promieniotwórczymi spowodowała chorobę naukowczyni. Dziś już wiemy, jakie zagrożenia i korzyści niosą promieniotwórcze pierwiastki, jak należy się zabezpieczać pracując w sferze promieniotwórczej. Można powiedzieć, że Maria Skłodowska - Curie przetestowała to na sobie.
Warto poznawać sylwetki wybitnych Polek, bo to one współtworzyły naszą historię. Warto czytać książki o sławnych ludziach. Dziękuję Mateuszowi Łyskowi/Belfry bazgrolą za notatkę wizualną na temat Marii Skłodowskiej-Curie.
08 marca 2021
01 marca 2021
Spotkanie ze sztuką
Dziś przeczytaliśmy kolejną książkę w ramach projektu Czytam sobie. Pierwsza klasa! Była to opowieść "O Zofii, co zbierała kolory" czyli o artystce Zofii Strojeńskiej, która była malarką, graficzką, projektantką tkanin oraz zabawek. Studiowała w Monachium podając się za mężczyznę, ponieważ żyła w czasach, gdy kobiety nie mogły studiować. Książka opisuje słowami twórczość Stryjeńską - wiemy więc, że były to obrazy pełne barw.
Przy okazji poznaliśmy twórczość Stryjeńskiej pracując z ilustracjami jej obrazów. Uczniowie mogli je przetwarzać nadając wycinkom indywidualne tło. Wyszły bardzo ciekawe prace, które pozwolą zapamiętać twórczość poznanej artystki.
-
Dziś na plastyce powstały prace z jaskółką. Inspiracja: http://krokotak.com/
-
Rozpoczęliśmy pracę nad książeczką o żabach. Poznaliśmy już najważniejsze informacje na temat życia i budowy ciała żab.