Na zajęciach komputerowych odbywała się edukacja matematyczna. Korzystamy z narzędzi interaktywnych, aby utrwalić odczytywanie godzin na zegarze i zapis godzin w systemie dwudziestoczterogodzinnym.
Zegary interaktywne to świetne narzędzie, bo działają jak prawdziwe zegary. Gdy przesuwamy dużą wskazówkę, mała wędruje sama. Zegary są duże, wyraźne działają na komputerach oraz tabletach.30 września 2021
Czas na zegary
29 września 2021
28 września 2021
Czytamy w klasie
Cudaczek-Wyśmiewaczek, licho malusie i cieniutkie jak igła, mieszkał w tym domku, co to nie był ani duży, ani mały, tylko w sam raz. A ten Cudaczek nie jadł i nie pił, tylko śmiechem żył. Śmiał się i śmiał do rozpuku, a brzuszek pęczniał mu i pęczniał, aż napęczniał jak ziarnko grochu. Wtedy Cudaczek był syty i zadowolony.
Uczniowie dowiedzieli się, jakie wady mają dzieci/ludzie. Zastanawialiśmy się, czy ktoś z nas jest panem Beksą lub panem Złośnickiem, a może panem Byle-Jak. W końcu każdy z nas ma jakieś wady, ale warto je poznać i z nimi się zmierzyć.
W książce ważne było zakończenie, w którym poznajemy przemianę na lepsze tytułowego bohatera. Cudaczek -Wyśmiewaczek przestał wyśmiewać się z dzieci, a postanowił je rozweselać i rozśmieszać. To jest dobra zmiana! Lubimy mądre książki.
27 września 2021
Wirtualne podróże...
Strona projektu "Wirtualne podróże".
24 września 2021
21 września 2021
Czy mogę ćwiczyć swoją uwagę?
Dziś na zajęciach rozwijających kreatywność zajmowaliśmy się uważnością. Próbowaliśmy ustalić, co to jest uważność i czy można ją ćwiczyć. Wykonaliśmy kilka ćwiczeń, które pozwoliły nam zbadać własny oddech, zrelaksować się i sprawdzić, gdzie w naszym ciele kumuluje się napięcie.
To ważne, ponieważ każdy z nas doświadcza stresu, nieprzyjemnych myśli, które nie pozwalają nam się zrelaksować. Trzeba się nauczyć, jak sobie z tym radzić. To były ważne zajęcia...
16 września 2021
Dzień Kropki na informatyce
Na zajęciach komputerowych również świętowaliśmy. Korzystając z różnych aplikacji lub przygotowanych przez nauczycieli gier. Było sudoku, układanki z kół, kreatywne rysowanie i labirynty. Niektórzy wykorzystali już zdobytą umiejętność rysowania i wykonali na komputerach kolejnego Kropersa. Każdy znalazł coś dla siebie.
Kropers na plastyce
Na plastyce trenowaliśmy umiejętność rysowania według instrukcji. Skorzystaliśmy ze wskazówek pana Mateusza Łyska z grupy "Belfry bazgrolą". Powstały piękne prace, które pokazały dzieciom, że każdy potrafi malować oraz że rysowania można się nauczyć.
Kropka na matematyce
Kropka na matematyce to ważne wydarzenie. To okazja do wprowadzenia pojęcia ODCINEK. Odcinek jako najkrótsza droga od punktu A do punktu B.
15 września 2021
Rozpoczynamy świętowanie...
... Dnia Kropki.
Dzień Kropki już na stałe wpisał się w kalendarz szkolny. Jak co roku rozpoczęliśmy od przeczytania książki "Kropka" Petera H. Reynoldsa.
To niesamowite przeżycie, widzieć skupienie i koncentrację podczas czytania książki. Dzieci słuchają uważnie. Z przyjemnością oglądają ilustracje. Wysłuchały relację ze spotkania online dla nauczycieli z autorem książki.
Chodzi o to, żeby dostrzegać talenty dzieci, wspierać je, motywować i doceniać.
Warto mieć "Kropkę" w domowej biblioteczce.
13 września 2021
Jak być dobrym przyjacielem?
Na zajęciach rozwijających kreatywność rozpoczęliśmy realizację projektu "Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży?"
Pierwsze zajęcia poświęcone były przyjaźni. Przeprowadziliśmy burzę mózgów na temat cech przyjaciela. Dla drugoklasistów wcale to nie było łatwe zadanie. Wiemy już, że dla przyjaciela powinniśmy mieć czas, pomagać mu, gdy tego potrzebuje, służyć radą, pocieszeniem. Wobec przyjaciela powinniśmy być cierpliwi i wyrozumiali. Przeprowadziliśmy ćwiczenie z włóczką ,które maiło nam pomóc zrozumieć jak działa przyjaźń. Wykonaliśmy wspólnie plakat i powiesiliśmy go na ścianie.
06 września 2021
03 września 2021
Plan lekcji ...
... na lodówkę. Dla mamy i taty.
Można było wydrukować gotowy plan i rozdać uczniom. Uważam jednak, że to świetne zadanie, które pozwala doskonalić kilka umiejętności.
- w jakim tempie pracują?
- jakich dokonują wyborów w sprawie kolorów, czcionek, formy graficznej?
- czy przepisują bezbłędnie?
- czy koncentrują się na zadaniu i słuchają instrukcji?
02 września 2021
Wakacyjne chmurki wyrazowe
Powstały na zajęciach komputerowych i zostały przesłane przez drugoklasistów na email nauczyciela. Większość uczniów (pracujących w parach) wykonało zadanie na lekcji.
Chmurka Agatki
Chmurka Patryka
Chmurka Judyty
Chmura Cecylki
Chmura Kacpra i Mikołaja
Chmura Wojtka i Karola
Chmura Julii i Nikoli
Chmura Olafa i Kuby
Chmura Julki i Jagody
Chmura Poli i Marleny
Chmura Karola
Chmura Kuby i Kacpra
-
Dziś na plastyce powstały prace z jaskółką. Inspiracja: http://krokotak.com/
-
Rozpoczęliśmy pracę nad książeczką o żabach. Poznaliśmy już najważniejsze informacje na temat życia i budowy ciała żab.